Medytacja

❗️WAŻNE❗️

Z powodu rozwoju sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce oraz zaleceniem Zarządu Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu, wszystkie wspólne medytacje i inne aktywności w naszym ośrodku zostają zawieszone aż do odwołania.

Dziękujemy za zrozumienie.

 

Medytacja buddyjska to precyzyjna metoda pracy z umysłem.
Umożliwia bezpośrednie doświadczanie zjawisk jako swobodnej gry przestrzeni, której wyrażeniem się jesteśmy również my sami.
Medytacja równoważy umysł i uniezależnia go od zmieniających się nieustannie warunków. Powoduje, że przeszkadzające uczucia, takie jak niechęć, przywiązanie i pomieszanie, przekształcają się w odpowiadające im mądrości. Dzięki niej idea ponadosobistego postrzegania rzeczywistości staje się realnym doświadczeniem.

Medytacje Diamentowej Drogi posługują się językiem symboli i działają na zasadzie identyfikacji z formami buddów, które reprezentują doskonałe właściwości umysłu.

Regularna praktyka sprawia, że w coraz większym stopniu wszystko, co się wydarza, jest przeżywane jako świeże i interesujące, a działanie dla dobra innych staje się naturalne i spontaniczne.

Medytacje odbywają się w Płocku dwa razy tygodniu – we wtorek o godzinie 10:00  i czwartek o 19:30.  ZAWIESZONE DO ODWOŁANIA

Na miejscu zawsze jest osoba, która udziela podstawowych wyjaśnień na temat praktyki buddyjskiej. Uczestnictwo w medytacjach jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania.