Nauczyciele

XVI Karmapa Rangdziung Rigpe Dordże

XVI Karmapa

XVI Karmapa urodził się w 1924 roku, został odnaleziony na podstawie pozostawionego przez XV Karmapę listu przepowiadającego okoliczności narodzin jego następnego wcielenia. Będąc jeszcze dzieckiem przejawiał wiele niezwykłych właściwości, otrzymał także pełny przekaz tradycji Kagyu i przeszedł cały trening medytacyjny, podobnie jak poprzedni Karmapowie.

XVII Karmapa Trinlej Taje Dordże

Obecny XVII Karmapa Trinlej Taje Dordże urodził się w Tybecie w 1983 roku. Został odnaleziony i rozpoznany jako prawdziwa inkarnacja poprzedniego XVI Karmapy przez Kunzig Szamara Rinpocze, drugiego po Karmapie lamie linii Karma Kagyu. Proces identyfikacji XVII Karmapa przebiegał ściśle według duchowej tradycji utrzymywanej w linii Karma Kagyu przez ostatnie osiemset lat.

Lama Ole Nydahl

Założył ponad 600 ośrodków i grup medytacyjnych na całym świecie od Władywostoku po San Francisco. Lama Ole jest prawdopodobnie najlepiej znanym zachodnim buddyjskim nauczycielem. Od momentu poznania w 1969r XVI Karmapy, Lama Ole wraz z żoną Hanah, nieustannie podróżuje po całym świecie przekazując nauki Buddy i błogosławieństwo linii Karma Kagyu.